Kolmapäev 14:29

Nii.. sai siis mõningaid päris lahedaid ja mõningaid mitte nii lahedaid vampiirikaid vaadatud.. 😀

Kiss of the Vampire’ist ma juba kirjutasin, seega seda enam ei maini.. aga üldiselt siis..

The Lost Boys
http://www.imdb.com/title/tt0093437/

Tundus selline.. kultusfilm, mida iga endast lugupidav vampiirihuviline (või muidu huviline) peaks vaatama. IMDB skoor on 7, aga ma annaks suht 8…
Esiteks loomulikult Kiefer Sutherland oli ülimalt geniaalne..

David: How are those maggots?
Michael Emerson: Huh?
David: Maggots, Michael. You’re eating maggots. How do they taste?

Teiseks mulle meeldis, kuidas seal oli kajastatud väga palju sellist 80ndate USA atmosfääri. Mingi suht esimene pool filmist näidatakse seda linna, kus tegevus toimub.. sellist noorte punk-subkultuuri värki ja seda, kuidas peategelased seal linnas inimestega suhtlevad ja kuidas inimesed vastavad neile.
Selline asi on imo õudukate ja no muidu filmide juures suht oluline.. see loob sellise.. põhjalikuma tausta jne. Kasvõi näiteks kui vaadata Nightmare on Elm Street’i esimesi osi või no ükskõik millist vähegi targemat õudukat, siis alati on mingi interaktiivsus peategelaste ja keskkonna vahel. Olgu selleks mingi keskkool.. ülikool.. vanemad.. sõbrad.. Igal juhul midagi peab tavaliselt olema. Ja The Lost Boys’is seda oli.. väga meeldivalt 🙂

Ja no kolmandaks väga kewl soundtrack tundus olevat. Ma isegi ei teadnud, et Blutengeli Cry Little Sisteri cover oli loost sellest filmist. Ja The Doorsi People are Strange oli ka päris mõnus lugu sellesse filmi.
http://www.youtube.com/watch?v=fSDc1TF8MSA
Leidsin ka suht hea Cry Little Sister’i kaveri..
http://www.youtube.com/watch?v=xA4Uh7g-SLs
Täitsa huvitav, kuidas nii hea kaver nagu.. suht tundmatult esitajalt on..

Lost Boys: The Tribe
http://www.imdb.com/title/tt1031254/

Enamikku, mida sai öelda esimese osa kohta, ei saa üldse öelda teise osa kohta.. või järje kohta vmi..

Muidu potensiaali asjal oli.. näitlejad olid huvitavad, filmis oli päris huvitavaid selliseid.. momente.. stseene.. mis nagu vampiirifilmides võiks olla..
Aga noh, kasvõi see, et atmosfääri loomist oli suht vähe. Mõned karakterid olid ülepingutatud.. suht terve filmi ajal oli mingi vampiiriteema..

Veidi lähemalt siis.. noh, see oli suht lahe, et seekord olid vampiirid surfarid. Esimeses osas olid baikerid ja nüüd oli veidi teine ekstreemsport. See oli lahe, et selle õe ja peavampiiri vahel tekkis selline.. suhe. Ja see ei tundunud mingi labane “i’m a vampire.. i’ll mesmerize you” värk.. vaid nagu reaalselt.. kes filmi on vaadanud, siis imo see, kus nad tsikliga kuuvalgel sõitsid oli üks geniaalsemaid asju siin filmis. See roosi trikk oli ka lahe..
Üks lahe aspekt oli ka see, et mingi emokid üritas seda õde kogu aeg ära sebida.. kui 80ndatel olid punkarid, siis tänapäeval on just sellised tüübid… 😛

Aga sellega ka lahedus suht lõppes… see vend seal overreactis suht kogu aeg.. või noh.. kõik tegelased overreactisid tegelt. See Edgar Frog oli ülepingutatud.. esimeses osas ta oli lahe, selline omas maailmas koomiksitüüp. Aga praegu vana mehena ta ei andnud enam seda efekti. Siis see sheriff.. nagu wtf.. “we have a system?” 😀 No okei.. see polnud nii hull ülepingutamine.. aga kasvõi lõpus.. selle õe ja peavampiiri vahel tundus suht tõsine teema olevat.. ja siis ta lihtsalt lambist tapab selle vampiiri ära.. (ma tean, et ma spoilin) aga nagu.. see oli täiesti random. See peavampiir overreactis ka selle venna peksmisega, aga see polnud imo küll piisav põhjus tema tapmiseks. Ja no seal oli igast selliseid väga random asju veel, mis ei läinud absoluutselt seni ehitatud story’ga kokku jne.

Aa.. üks lahe stseen oli tegelt veel rannas, kus üks vampiir rääkis sellest koerast, kelle veri soollahusega ära vahetati. Ma olin küll kuulnud seda story’t veidi teistmoodi, kui tema seal rääkis.. aga vahet pole.. on värskendav kuulda selliseid asju filmides… see annab karakteritele juurde imo.

Nii.. soundtrack.. noh.. ega ma väga ei tea, aga see Cry Little Sisteri kaver, mille nad selle filmi jaoks tegid… ei olnud pooltki nii lahe kui esimese filmi oma. Ja seda lasti suht random kohtades ka jne..

IMDB annab 4.6…  ma jääks ka suht millegi sellise juurde. Siin oli häid kohti.. filmil oli täiega potensiaali.. aga ülepingutamine rikkus asja ära..

Let the Right One In
http://www.imdb.com/title/tt1139797/

Kusjuures ma nagu mäletaks, et ma olen sellest kirjutanud vms.. aga no ma kirjutan uuesti. Üks parimaid vampiirikaid, mida ma viimasel ajal näinud olen (kui Lost Boys välja arvata). See oli umbes nagu.. Klass.. aga vampiiridega.. ja sellest lähtuvalt veidi teistsuguse resultaadiga kui Klass.

Ma tean jah, et seal filmis oli oma imelikke teemasi ja paljud fännid ei fänna enam pärast nende teemade avastamist jne… aga imo ei ole sellel absoluutselt vahet. Raamatus võisid need teemad olla rohkem välja toodud, aga filmis ainult vihjati. Ja isegi kui see teema seal oli, siis see ei olnud imo filmi point. Ma rohkem sellest ei maini, muidu te ei julge seda vaadata vms.. 😀

Igatahes jah.. IMDB annab 8.1… ma annaks umbes 9 vms..  Nagu atmosfäär oli geniaalne.. story kulgemine oli geniaalne.. tegelased olid huvitavate isiksustega jne…
Kusjuures jamh.. lugesin, et seal üritati võimalikult vähe igast eriefekte kasutada ja värke, mis oli antud filmi juures suht hea.. see film ei olnudki niipalju mingitest überpowered vampiiridest, vaid pigem suhetest… erinevatest suhetest.. koolikiusamisest.. teisele inimesele toeks olemisest.. vanadest kiiksudega meestest rootsi väikelinnas jne.. 😛

Perfect Creature
http://www.imdb.com/title/tt0403407/

Niih.. ootasin sellelt filmilt veidi rohkemat, kui ta pakkus. Kui võtta kokku, siis see oli nagu Equilibrium + From Hell / Dark City + vampiirid…  Samas midagi jäi sealt puudu.  Ma ei teagi.. veidi rohkem oleks võinud ehk olla mingeid vampiiriefekte. Mõnes kaadris ma lootsin, et peavampiir hakkaks spellima midagi.. et tema alla tekiks mingi suur helendav pentagramm ja kõlaksid ladinakeelsed loitsud vms.. 😀

Üldiselt see idee oli päris lahe.. et vampiirid ko-eksisteerivad inimestega. On nende kaitsjad n-ö. Alkeemikud.. geneetika.. viirused..  ja siis mingi selline.. industriaalühiskonna atmosfäär, kus kõik on sudune ja inimesed käivad räbalate riietega ja selline.. noh.. nagu From Hell.. ja siis on mingi politseitsikk, kes üritab asju paremaks muuta. Ja vampiirid on selline.. religioon.. inimesed käivad kirikutes neile verd annetamas jne. Ja nad kaitsevad inimesi kõige kurja eest vastutasuks.

Ühesõnaga väga huvitav ja omapärane lähenemine asjale, aga jah.. midagi jäi puudu minu jaoks.. IMDB annab 5.5.. ma annaks kuskil 6-7 vms..

See olekski suht kõik praegu filmidest..

http://www.youtube.com/watch?v=p4oRM6tC8PQ

Häid viimaseid päevi 🙂

—————-
Now playing: The 69 Eyes – Lost Boys
via FoxyTunes

Comments are closed.