Laupäev 2:59

I take it back… Naruto AMV tüübid oskavad küll ägedate videotega hakkama saada…


Link: http://www.youtube.com/watch?v=lPOmdEjVjXc


Link: http://www.youtube.com/watch?v=DT61hht3e78

Mul on tunne, et youtube tegi midagi enda otsinguga… mingi paar kuud tagasi ma sääraseid videoid ei leidnud igatahes. Veider, veider.. 😛

Aga too video 2006ndast omab endiselt kõik ära… Yeah, i know.. old..


Link: http://www.youtube.com/watch?v=MTDWM3r-hB8

Anywayz.. inimmõistus on huvitav asi. Kas me vajame kedagi, kes ütleks meile, mida teha? Kas me ei suuda iseendale otse öelda, mis meile parem oleks ja selle järgi ka käituda? Kas mitte meie kõige parem oskus ei ole ennekõike teiste, mitte enda õpetamises?

No dunnoz… 😀 Tegelt see muudab maailma veelgi rohkem huvitavamaks, kui inimesed teevad ikka igasugu asju… Ei mõtle ühtegi konkreetset inimest ega asja, vaid paljusi erinevaid. Mõelda, kõik võiks olla palju igavam… Ma ei hakka siinkohal tooma sisse sõnu nagu keskpärane vmi. Siuke sõna ei kirjelda enamasti midagi õigesti. Ja no teisest küljest ega vb ei ole ka õiget ega valet millegi kirjeldamist. Kes ütleb, kuidas on õige kirjeldamine?

Ok.. got carried away.. let’s backtrack. Minu isiklik arvamus on, et keskpärasust eksisteerib vähe kui üldse. Öeldakse, et inimesed ei ole võrdsed (pange tähele, vanasti öeldi, et nad on)… ja ma olen nõus. Aga üldises plaanis ei ole nad ka võrreldavad. Kuidas sa ütled, et üksikisa, kes paneb hommikuti enda lahkunud naise portree juurde lapsega koos viiruki põlema, on parem/halvem näiteks inimesest, kes leiab õnne hoopis kiirest Lamborghinist, mille võtmed tal taskus on?

Jap… eile öösel… oli Youtube’is Sundance filmifestivalilt otseülekanne ja film Life in a Day. Point oli selles, et 24ndal juulil möödunud suvel paluti inimestel filmida enda elu ühes päevas.

http://en.wikipedia.org/wiki/Life_in_a_Day_%28YouTube%29
http://www.youtube.com/watch?v=XMxuocCN1O0

Õnnestus mingi 2/3 filmist ära vaadata ja siis Elion täitis enda etteteatatud plaani internet paariks tunniks ära võtta.

Kui kellelgi tekib võimalus seda vaadata, siis soovitan täiega. 🙂

Aga igatahes… selles mõttes ei saa tegelikult inimesi võrrelda. Saab võrrelda mingis kitsas kontekstis, et kas inimene lahendas kellestki teisest rohkem ülesandeid õigesti ära või vastas rohkematele küsimustele. Aga, kelle tehtud otsused on elus paremad? Elu üldisemas mõttes… no mina seda ei oska öelda.

Kuid nagu Orochimaru tegelt kunagi ütles, siis tema ei tea ka, mis elu mõte on, seega miks mitte veeta siinolev aeg võimalikult huvitavalt?

Ja nüüd jõudes backtrackiga uuesti tagasi esialgse mõtte juurde siis… Kohati on päris huvitav vaadata, mis otsuseid teised inimesed teevad. 😛 Kohati täiesti sürrid, sellised, mida mina ei teeks. Kohati siuksed, mille osas tõenäoliselt teeks ka samamoodi samas olukorras. Ja kohati sellised, kus ei kujutaks ette…

Kaos ja kord… jällegi elu kontekstis suhtelised mõisted. Kuid kui hüpoteetiliselt oleks optimaalsem viis, kuidas elu elada.. ja kaootiline viis… Kumb oleks õigem? Oleks ehk mingi kesktee? Võib-olla ei ole vahet?

Näiteks, kui kaootiline tähendab seda, et kõike võetakse vabalt ja minnakse vooluga kaasa (nagu Duke Nukemis.. teadsid, et lõpuks tuleb Forever välja? Mais)… ning see tagab optimaalsuse. Samas, kus kogu aeg mingi korra loomine tagab läbipõlenud närvid.

Või näiteks, kui kaootiline tähendab hoopis seda, et tehakse endale pundar funktsioneerimiseks. Tehakse juurde probleeme, et vältida muid probleeme. Ja kord oleks olemasolevatesse probleemidesse suhtuda põhimõttega: lahenda, kui saad; lepi, kui ei saa; tee vahet.

Vot kui keeruline see kõik on. Keeruline on huvitav. 😛

Tegelt ega see nii keeruline ei ole.. ma näen selle kõige taga lahendust. Aga kuhu siis kõik mõtlemisrõõm jääks? 😉

Scrubs on awesome. Hakkasin veits vaatama seda…

We all danced in fire
Trapped in this machine

—————-
Now playing: Julien-K – This Machine
via FoxyTunes

Comments are closed.