Teisipäev 23:11

Siiski, veel üks plaat.. ja seekord.. Katatonia Night Is The New Day!!!!

Katatoniaga on selline värk, et läheb aega, et nende lainele häälestuda, aga kui kord juba seal olla, siis on keeruline kuulamist lõpetada. 😛

Alguses oligi, et plaat tundus suht igav, eriti ükski lugu ei rääkinud.. mõtlesin, et üle paari korra küll ei viitsi seda läbi kuulata. Nüüd olen suht terve õhtu kuulanund juba.

Üldiselt rääkides, siis ka neil on täiesti nende saund täitsa olemas. Siiski vokaal on rohkem muusika sisse ära kadunud. Kohati on vb asi ka selles, et solist ei growli enam üldse.. aga Last Fair Deal Gone Down ja The Great Cold Distance’i lugudes oli vokaal palju tugevam. Siin aga enamasti voolab hääl voolava instrumentaaliga kaasa, ainult mõnes kohas on veidi valjemad osad. Mulle meeldib, et instrumentaalile on rohkem rõhku pandud ja mulle väga meeldib ka see, et solist harrastab puhast vokaali totaalsele growlimisele (mida ta vanemates lugudes tegi), aga kergelt jah.. võiks veidike rohkem vokaali kuulda olla.

Kõige rohkem jäid meelde lood Liberation ja Ashen.

It’s coming true
I’ve changed my name but I will pass it on to you
Our thoughts entwined
You speak
And I hear other words behind
 

Endiselt väga geniaalne. 🙂

Siis.. on ka mingi promo video (?) loole Day & Then The Shade..
http://www.youtube.com/watch?v=GP-ZGAs3M8o

Noh.. jah.. üldiselt mulle meeldib selle video shokeerivus.. aga seda annaks teha veidi paremini. Nagu ka seal kommenteeriti, siis näidatakse ainult seda tüdrukut seal. Mul ei ole midagi metsas asuvate tüdrukute vastu, aga jah.. natukenegi võiks näidata bändi. 😛 Siis see oleks umbes nagu The 69 Eyes’i Gothic Girl video, aga koos shokeerivusega midagi enamat.
Ega sel videol nüüd midagi nii hullu ei olnud ka.. ma ei teagi.. mingi 6-7/10, kui peaks hindama… Aga jah… seda annaks suht palju paremini teha. Kasvõi näiteks vaadates Pain’i End of the Line’i videot.. või noh.. shokeerivaid videoid on palju tegelt..  Ühesõnaga, bänd võiks seal olla.. kohati.. vb kuidagi sellesse stoorysse integreeritud.. ma ei tea.. seal metsas esinedes või värki.. 😛

Aga ok, Day Is The New Night album on tervikuna väga hea. Just selline album, mille saab tervena mängima jätta õhtuteks ja mis loob sellise.. mõnusa meeleolu.

—————-
Now playing: Katatonia – Liberation
via FoxyTunes

Comments are closed.